1. Home
  2. 1 Ayda 10 Kilo Verme
1 Ayda 10 Kilo Verme

1 Ayda 10 Kilo Verme

  • 19 December 2019
  • 0 Likes
  • 2 Views
  • 0 Comments

1 Ayda 10 Kilo Verme

1 Ayda 10 Kilo Verme Hakkında çok karmaşık ve alakasız bilgiler dolaşıyor. Sosyal medyada , televizyonda, internet sayfalarında ve daha birçok platformda karşılaştığımız , zayıflamak isteyenler için sihirli bir cümle olan “1 ayda 10 kg vermeyi garanti ediyoruz” cümlesi  her ne kadar zayıflamak isteyenlere umut olsada , biz beslenme uzmanlar için umuttan çok bünyesinde sağlık riski  barındıran bir cümledir.

1 Ayda 10 Kilogram Nasıl Verilir ?

İnaktif bir yaşamı bireylerin ve hızlı kilo vermek isteyen bireylerin başvurduğu yöntemlerden bir tanesi zayıflamayı garantileyen sloganlarla reklam yapan Tüccarlardır.

Sağlığın göz ardı edildiği, sadece bireye kilo vermenin ön plan olduğu hiçbir bilimselliği olmayan,konunun uzmanı olmayan ve sadece maddiyatın göz önünde bulunduğu para tuzağına malesef ülkemizde birçok kişi düşmektedir

Kilo Verme Hayali

Herkes hayal ettiği kiloya ulaşmak ister. Fakat bu süreçte önemli olan hedef ettiğiniz kiloya ulaşmak değildir. Hedefe hangi şekilde ulaştığınızdır.

Kilo verme sürecinde sağlığınızı göz ardı edip, kilo verirken birçok hastalığa zemin hazırlayıp ,sağlıksız kilo verme aşamasındaki birçok komplikasyona maruz kalabilirsiniz.

Böyle bir süreçte ben sizin eski kilonuzda kalmanızı tercih ederim.Çünkü biz diyetisyenlerin izlediği ilk politika sağlıktır.

"<yoastmark

Hızlı Kilo Verme

 Hızlı kilo vermek sizi mutlu edebilir ama sağlığınızı asla .Diyabet ,kalp ,tansiyon gibi hastalığı bulunan bireylerin hızlı zayıflama gibi sağlıksız vaatlerden uzak durmalıdırlar.

Aksi takdirde istenmeyen skorlar meydana gelebilir. Karaciğer yağlanması olan bireyler kesinlikle kilo verme sürecinde bir diyetisyen kontrolünde multidsipliner şekilde ilerlemelidir. 1 Ayda 10 kg Verme ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz !

Aksi takdirde 1 Ayda 10 Kilo Verme hayaline kapılıp fibrozisi ve siroza giden yolda sizin yol göstericiniz olur. Eskisine nazaran çökmüş bir bağışıklık sistemi,kabedilmiş vitamin ve minarel ,depresyona yatkınlığınızın artması, halsizlik ,yorgunluk ve baş dönmesi senaryoları bu süreçte sizi beklemektedir.

En önemlisi sağlığınızı tehlikeye atarak verdiğiniz kilolar size daha fazla kilo olarak ilerleyen süreçlerde dönecektir.

Kilo Verme Süreci – Hızlı Kilo Vermek

Kilo verme sürecinde sağlıklı olan haftada 1 kg kilo kaybıdır.Yani ayda 4 kg kilo kaybı sağlıklı olandır.

Kilo verme sürecinde  biyokimyasal bulgular, vücut analizi, mevcut bir hastalık durumu, geçmişte yaşanan rahatsızlıklar, operasyonlar ,ameliyatlar,şikayetler,ailenin hastalığa yatkınlık öyküsü, ağırlık öyküsü ,beslenme alışkanlığı ,aktivite durumu, ekonomik durum … gibi daha birçok faktör göz önünde bulundurularak beslenme programı uygulamaktayız.

Biz beslenme uzmanlarının uyguladığı programlarda temel politikamız, sağlıklı ,sürdürülebilir ve kişiye özgü beslenme modelidir. Unutmayın her program kişiye özgüdür.

  • 1 ayda 10 kilo vermek zor değil evet. Ancak kontrolü bir diyetisyen tarafından yapılmalıdır.
  • Sağlığınızı hiçe sayarak merdiven altı ilaçları kullanırsanız belki yaklaşık olarak 1 ayda 10 kilo verebilirsiniz. Ancak bunu yapmak istemezsiniz. Sonuçları sandığınızdan daha sorunlu olabilir. Yani o 1 ayda 10 kilo verdiren saçma tarifleri yada kürleri sağlık uzmanına sormadan uygulamalayın.

İpucu 1 : Diyetisyenler kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek uzun vadede bir diyet programı ile yapılması gerektiğini vurgular.

Dyt.Ruken BAZ

 

Leave Your Comment