1. Home
 2. Göbek Yağı Eritme İpuçları
Göbek Yağı Eritme İpuçları

Göbek Yağı Eritme İpuçları

 • 8 December 2019
 • 0 Likes
 • 1 View
 • 0 Comments

Göbek Yağı Eritme İpuçları

Göbek yağı eritmek için sizlere bazı ipuçları vereceğiz. Göbek yağı eritmek oldukça karmaşık süreç olabilir. Kimi diyetisyene gidiyor kimi gitmiyor. İste spor yaparak istersenizde diyet uygulayarak göbeğinizi eritebilirsiniz. Göbek yağları sadece fiziksel bir sorun değil psikolojik bir sorunda olabilir. Çünkü kötü bir görüntü yaratıyor.

Aslında, göbek bölgesinde çok fazla yağ bulunması, tip 2 diyabet ve kalp hastalığı gibi hastalıklarla güçlü bir şekilde bağlantılıdır.

 • Bu nedenle, göbek yağı eritmek sağlığınız için çok büyük fayda sağlayacaktır.
 • Göbek yağı genellikle bel çevresi ölçülerek tahmin edilir. Bu basit bir mezura ile evde kolayca yapılabilir.

Eğer bel çevrenizde çok fazla yağ varsa, genel olarak çok kilolu olmasanız bile, yağlarınızda kurtulmak için bazı adımlar atmalısınız.

Neyse ki, göbek bölgesnizdeki yağı eritebileceğiniz birkaç strateji var. Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak diğer bölgelerinizdeki yağlardan kurtulmaktan daha kolaydır. ( en azından kendi başınıza  ) Yinede durum ciddiyse diyetisyene veya uzman bir sağlık çalışanına danışmanlısınız.

İşte göbek yağını eritme için 6 bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemlerden bazıları

Göbek Yağı Eritme için: Şeker yemeyin ve şekerli içeceklerden kaçının

 • Şeker çok sağlıksız bir üründür.
 • Araştırmalar, metabolik sağlık üzerinde benzersiz zararlı etkilere sahip olduğunu göstermektedir.
 • Şeker yarı glukoz, yarı fruktozdur ve fruktoz, karaciğer tarafından ancak önemli miktarlarda metabolize edilebilir.

Çok fazla şeker yediğinizde, karaciğer fruktozla aşırı yüklenir ve yağa dönüşmek zorunda kalır.

Birçok çalışma, fazla miktarda fruktoz nedeniyle fazla miktarda şekerin, karın ve karaciğerde yağ birikiminin artmasına yol açabileceğini göstermiştir.

Bazıları bunun şekerin sağlığa zararlı etkisinin ardındaki temel mekanizma olduğuna inanıyor. İnsülin direncine ve metabolik problemlere yol açan göbek ve karaciğer yağlarını arttırır.

Sıvı şeker bu konuda daha da kötü. Şekerli tatlandırılmış içecekler içtiğinizde, daha fazla toplam kalori tüketirsiniz.

Çalışmalar, şekerli tatlandırıcılı içeceklerin, günlük porsiyon için, çocuklarda% 60 oranında şişmanlık riski ile bağlantılı olduğunu göstermektedir.

Diyetinizdeki şeker miktarını en aza indirmeye düşünün ve şekerli içeceklerden tamamen uzak durun.

Bahsettiğimiz içeceklere ; şekerli sodalar, meyve suları ve çeşitli yüksek şekerli sporcu içecekleri dahildir.

Bunların hiçbirinin aşırı derecede sağlıklı ve fruktozun olumsuz etkilerini azaltan ve bol miktarda lif içeren meyveler için geçerli olmadığını unutmayın .

göbek yağı eritmek

ÖZET: Aşırı şeker tüketimi, göbek ve karaciğerdeki yağın öncüsü olabilir. Bu özellikle alkolsüz içeceklerdeki şekerli içecekler için geçerlidir.

Göbek Yağı Eritme için: Daha fazla protein tüketmek, göbek yağını eritmek için uzun vadeli bir stratejidir

Protein , kilo verme konusunda en önemli makro besinlerden biridir. Ayrıca Bakınız : 1 Ayda 10 Kilo Verme

Cravings’i % 60 oranında azalttığı , metabolizmayı günde 80–100 kalori arttırdığı ve günde 441’e kadar daha az kalori almanıza yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Kilo vermek hedefiniz ise, o zaman diyetinize protein eklemek  yapabileceğiniz en etkili değişikliktir.

Yalnızca kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kilo verme çabalarınızı bırakmaya karar verirseniz yeniden kilo almaktan kaçınmanızada yardımcı olur . Ayrıca Bakınız : Kilo Almak için Diyet Listesi

 • Ayrıca proteinin göbek yağına karşı özellikle etkili olduğuna dair kanıtlar vardır.
 • Bir çalışma, tüketilen protein miktarının, göbekteki yağ ile ters ilişkili olduğunu göstermiştir. Diğer bir deyişle, daha fazla protein tüketenler, daha az göbek yağına sahip olduğu bilinmektedir.
 • Başka bir çalışma, proteinin 5 yıllık bir süre zarfında göbek yağının artma riskini önemli ölçüde azalttığını göstermiştir.

Proteinin etkili olduğunu gösteren çalışmaların çoğunda kalorilerin % 25-30’unda protein olduğunu unutmayın.

Bu nedenle bütün yumurta , balık, deniz ürünleri, baklagiller, kuruyemiş, et ve süt ürünleri gibi yüksek proteinli gıda alımınızı artırmak için çaba gösterin . Bunlar diyetteki en iyi protein kaynaklarıdır.

İşte Göbek Yağı ile ilgili İpuçları

Diyetinizde yeterli miktarda protein almakta zorlanıyorsanız, kaliteli bir protein takviyesi ( peynir altı suyu proteini gibi ) alımınızı artırmak için sağlıklı ve kullanışlı bir seçenek olabilir.

Bonus ipucu: Yiyeceklerinizi hindistan cevizi yağıyla pişirmeyi düşünün.

ÖZET : Bol miktarda protein tüketmek, metabolizmanızı hızlandırabilir ve açlığın azalmasını sağlayarak kilo vermeyi çok etkili bir yol haline getirebilir. Bazı çalışmalar, proteinin göbek yağı birikimine karşı özellikle etkili olduğunu göstermektedir.

Göbek Yağı Eritme için: Diyetinizdeki karbonhidratları kesin

Karbonhidrat kısıtlaması yağ eritmenin çok etkili bir yoludur.

Bu sayısız çalışma tarafından desteklenmektedir. İnsanlar karbonhidratı kesince, iştahları azalır ve kilo kaybederler .

20’den fazla kontrollü çalışma , düşük karbonhidratlı diyetlerin düşük yağlı diyetlerden 2-3 kat daha fazla kilo kaybına neden olduğunu göstermiştir .

Düşük karbonhidratlı ve düşük yağlı diyetleri karşılaştıran çalışmalar da vardır, düşük karbonhidratlı diyetlerin özellikle göbeğinizdeki ve karaciğerin etrafındaki yağları hedeflediğini göstermektedir.

Rafine karbonhidratlardan kaçının ( şeker, beyaz ekmek, vb.), Özellikle de protein alımınızı yüksek tutun.

Ancak, hızlı bir şekilde kilo vermeniz gerekiyorsa , karbonhidratlarınızı günde 50 gram düşürmeyi düşünün . Bu, vücudunuzu ketoza sokar, iştahınızı kapatır ve vücudunuzun öncelikle enerji için yağ yakmaya başlamasına neden olur.

Tabii ki, düşük karbonhidrat diyeti kilo vermenin yanı sıra birçok yararları vardır . Örneğin tip 2 şeker hastalarında hayat kurtaran etkileri olabilir

ÖZET :  Çalışmalar karbonhidrat alımı sonlandırıldığında özellikle göbek bölgesinde, organların çevresinde ve karaciğerde yağlanmadan kurtulmanın etkili olduğunu göstermiştir.

Göbek Yağı Eritme için: Lif bakımından zengin yiyecekleri, özellikle de viskoz lifler yiyin

Göbek yağı eritmek için sizler ipuçları vermeye devam ediyoruz.Diyet lifi çoğunlukla sindirilemeyen bir bitki maddesidir. Bol miktarda lif yemenin kilo kaybına yardımcı olabileceği sıklıkla iddia edilir. Bu doğrudur, ancak tüm liflerin eşit yaratılmadığını akılda tutmak önemlidir.

Ağırlıklarınız üzerinde etkisi olan çoğunlukla çözünür ve viskoz liflerdir

Bunlar suyu bağlayan ve bağırsakta “toplanan” kalın bir jel oluşturan liflerdir.

Bu jel, gıdaların sindirim sisteminizdeki hareketini büyük ölçüde yavaşlatabilir.Sindirim ve besin maddelerinin emilimini yavaşlatabilir. Sonuçta uzun süreli bir tokluk hissi ve iştah azalması görülür.

5 yıllık bir çalışmada, günde 10 gram çözünür lif yemek, karın boşluğunda yağ miktarında% 3.7’lik bir düşüşle bağlantılı olduğunu göstermiştir.

 • Bunun anlamı, çözünür lifin özellikle göbek yağının azaltılmasında etkili olabileceğidir.

Daha fazla lif elde etmenin en iyi yolu, sebze ve meyve gibi pek çok bitkisel yiyeceği yemektir. Baklagiller aynı zamanda iyi bir kaynağıdır.

Sonra da glukomannan gibi bir lif takviyesi almayı deneyebilirsiniz . Bu, var olan en viskoz diyet liflerinden biridir ve birkaç çalışmada kilo kaybına neden olduğu gösterilmiştir.

ÖZET: Çözünür diyet lifinin göbek yağının azalmasına yol açabileceğine dair bazı kanıtlar vardır.

Egzersiz göbek yağı yakımında çok etkilidir

Göbek yağı eritme için Egzersiz OLDUKÇA önemlidir.

Uzun, sağlıklı bir yaşam sürdürmek ve hastalıklardan kaçınmak istiyorsanız yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri egzersiz yapmaktır.

Bir noktadan yağ vermek mümkün değildir . Yani sadece bir bölgenizden yağ vermek diye birşey yoktur. Bu internet dünyasının en büyük yalanlarından biridir. Yıllarcada egzersiz yapsanız sadece tek bölgenizdeki bir yağı eritemezsiniz.Yani sadece göbek yağını eritecek bir yöntem yoktur. Üzgünüz ama bu bir gerçek.

Bir çalışmada, sadece karın kaslarının 6 haftalık antrenmanının bel çevresi veya karın boşluğundaki yağ miktarı üzerinde ölçülebilir bir etkisi olmadığı gösterilmiştir.

Aerobik egzersizin (yürüme, koşma, yüzme vb.) bir çok çalışmada göbek yağın erimesine neden olduğu gösterilmiştir.

Başka bir çalışma, egzersizin insanlar için kilo verdikten sonra göbek yağlarını yeniden almayı tamamen önlediğini, yani egzersizin kilo kontrolü sırasında önemli olduğunu ortaya koymuştur.

Egzersiz ayrıca düşük kan şekeri seviyelerine ve aşırı göbek yağına bağlı diğer tüm metabolik anormalliklerde iyileşmelere yol açar.

ÖZET : Eğer göbek yağını eritmeye çalışıyorsanız, egzersiz çok etkili olabilir. Egzersizin başka sağlık yararları da vardır ve daha uzun bir yaşam sürdürmenize yardımcı olabilir.

Ne yediğiniz çok önemli !

Bununla birlikte, çoğu insan gerçekten ne yediğine dair hiçbir fikre sahip değil.

İnsanlar “yüksek protein”, “düşük karbonhidrat” veya başka bir şey yediklerini düşünüyorlar ,

Bence, diyetlerinizi gerçekten optimize etmek istiyorsanızbir süre diyetinizi izlemenizi öneririz.

Bu, hayatınızın geri kalanında her şeyi ölçmeniz ve ölçmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Göbek yağı eritme ile ilgili olarak son olarak şunları söylemek istiyoruz ;

Protein alımınızı kalorilerin % 25–30’una çekmek istiyorsanız, yukarıda önerildiği gibi, sadece daha fazla protein bakımından zengin yiyecekleri yemek yeterli olmayacaktır. Bu hedefe ulaşmak için gerçekten diyetinizi kontrol etmeli veya ince ayar yapmanız gerekir.

 

 

Leave Your Comment