Yeni!DiyetGen Yenilendi ! Beslenme ve Diyet Alanında Uzmanların Makalelerini İncele Daha Fazla Detay

Besin Değerleri

Magnum Bademli Kaç Kalori

2 Mins read

Magnum Bademli Kaç Kalori

Magnum Bademli Kaç Kalori diye merak edip araştırma yapıyorsunuz yada rastgele bu yazıyı buldunuz. İşte tadından ve adından vazgeçemediğiniz magnum dondurmasının besin değerleri !

Her sene yeni bir çeşit ile dondurma dolaplarında yerini alan magnum dondurmaları sizce masum mu ? Yada ne kadar tüketmeniz gerektiğini biliyor musunuz ? Sütlü çikolata sevenler ve bitter çikolata sevenler olmak üzere dondurma sevenler ikiye ayrılmış durumda. Magnum çeşitlerinde de bunları görebilirsiniz.

magnum badem kaç kalori

magnum badem kaç kalori

Magnum Bademli Kalori Miktarı

1 adet bademli magnum yediğinizde vücudunuza yaklaşık olarak 290 kalori almış oluyorsunuz. 1 Bademli Magnum Dondurmasında 19 gr Yağ Bulunmaktadır. Yani dondurmanın %30’u yağ’dan oluşuyor. Doymuş yağ oranı ise %55 yani 11 gram.  Magnum Bademli Kalori Miktarını merak edenlerin ilk baktıkları yerlerden biriside karbonhidrattır sanırım. Magnum Bademli’de karbonhidrat oranı  %8.

Ayrıca Bakınız: Düşük Karbonhidrat Diyeti

Magnum Bademli Kalori sorgulamasında yukarıdaki veriler besin değerlerini içermektedir. ( Tam olarak sizlere magnum dondurmalarının kalorileri hakkında bilgi vermeye çalıştık )

Aslında bunlar bilimsel araştırılmış değeler olsada besin etiketleri her zaman gerçeği yansıtmayabilir. Bu nedenle kalori sayımı yapıyorsanız mutlaka 3 aşağı 5 yukarı sayıları değiştirmekte fayda var.

Örnek veriyoruz : Şu şu gıda dünyanın her yerinde ( işlenmiş bir ürün ) aynı kaloridir diyemeyebiliriz. Bunun bir çok sebebi var. Bu nedenle diyet yaparken eğer kalori sayacaksanız ve bu işi cep telefonu programları ile yapıyorsanız çoğu zaman yanılıyorda olabilirsiniz. En iyi hesap ortalama yapılan hesaptır. Çünkü hangi firmanın ne kadar doğru söylediğini kesin bir dille belirtmek yanıltıcı olabilir.

Magnum Bademli Kalori Değeri

magnum dondurma kalori

magnum dondurma kalori

Magnum Bademli Kalori Hakkında 

Güncelleme ile Göründüğü gibi

Besin değerlerine dikkat etmek isteyen herkes için  yukarıdaki bilgiler geçerlidir.Bir magnum bademli dondurma 290 kaloriye ve 19 gr yağa denk gelmektedir. Eğer magnum yemek sizi psikolojik olarak bir terapi veriyor yada tadından vazgeçemiyorsanız yiyebilirsiniz ancak çok fazla tüketmekten kaçınmanızı öneririz 🙂

Ayrıca Bakınız : Avakado Besin Değerleri

 

İpucu : Kilo vermek isteyen ve şeker hastalığı olan kişilerin tüketmemeye özen göstermesi gerekir.

İpucu : Magnum dark bitterin bir adetinde bulunan kalori: 252 kalori

İpucu :Kalori Protein hakkında daha fazla bilgi alabilmek için internet sitemizi gezebilirsiniz.

İpucu :İpucu : Magnum Antep fıstıklı dondurma türü, kalorisi yüksek olan yiyeceklerden biridir.

Hemen hemen her zaman dondurma tüketmiyorsanız sınırlı yemek şartıyla tüketebilirsiniz. Ancak çok fazla tüketirseniz sağlık sorunlarına yol açabilir.

 

 

 

About author
Diyetgen Editör
Articles
Related posts
Besin Değerleri

Yumurta Besin Değerleri

3 Mins read
İçindekilerMagnum Bademli Kalori MiktarıMagnum Bademli Kalori Değeri Yumurta Besin Değerleri Yumurta Besin Değerleri Nedir ? Yumurta Besin Değeri Hakkında Yarar Sağlayacak Besin…
Besin Değerleri

Avokado Besin Değerleri

2 Mins read
İçindekilerMagnum Bademli Kalori MiktarıMagnum Bademli Kalori Değeri Avokado Besin Değerleri Avokado Besin Değerleri Nedir ? Avokado Besin Değeri Hakkında Yarar Sağlayacak Besin…
Power your team with InHype
[mc4wp_form id="17"]

Add some text to explain benefits of subscripton on your services.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir