Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir ? Boğaz Ağrısı için sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağız.Viral bir enfeksiyonun neden olduğu bir boğaz ağrısı genellikle 5 ile 7 gün sürer ve tıbbi tedavi gerektirmez.Acı ve ateşi hafifletmek için birçok kişi asetaminofen’e (Tylenol, diğerleri) veya diğer hafif ağrı kesicilere döner.

Çocuğunuza, semptomları hafifletmek için asetaminofen (Çocuklar için Tylenol, FeverAll, diğerleri) veya ibuprofen (Çocuklar için, Çocuklar için Motrin, diğerleri) gibi bebekler veya çocuklar için tasarlanmış reçetesiz ağrı kesici ilaçlar almayı düşünün.

Asla çocuklara veya gençlere aspirin vermeyin, çünkü karaciğerde ve beyinde şişmeye neden olan nadir ancak potansiyel olarak yaşamı tehdit edici bir durum olan Reye sendromu ile bağlantılıdır.

Boğaz Ağrısının Tedavisi

Çocuğunuzun boğaz ağrısı, bakteriyel bir enfeksiyondan kaynaklanıyorsa, doktorunuz veya çocuk doktorunuz antibiyotik yazacaktır. Siz veya çocuğunuz , belirtiler geçse bile belirtildiği gibi antibiyotiklerin prosedürlere göre almalısınız . Tüm ilaçların belirtildiği şekilde alınmaması enfeksiyonun kötüleşmesine veya vücudun diğer bölümlerine yayılmasına neden olabilir.

Bir dozu unutursanız ne yapacağınız konusunda doktorunuz veya eczacınızla konuşun.

 

Boğaz Ağrısını Evde Tedavi Etmek

Boğaz ağrınızın sebebi ne olursa olsun, bu evde bakım stratejileri ,boğaz ağrısı belirtilerini hafifletmenize yardımcı olabilir:

  • Dinlenme :  Çok uyuyun. Sesininize de dinlendirin. Çok konuşmayın.
  • Sıvı Alın :  Sıvılar boğazı nemli tutar ve kurumasını önler. Boğazınızı Kurutan kafein ve alkolden uzak durun.
  • Rahatlatıcı yiyecek ve içecekleri deneyin. Ilık sıvılar – et suyu, kafeinsiz çay veya ballı ılık su  gibi soğuk algınlığı ve boğaz ağrısını yatıştırır.
  • Tuzlu su ile gargara. 1/4 ila 1/2 çay kaşığı (1.25 ila 2.50 mililitre) sofra tuzu (120 ila 240 mililitre) ılık suya sahip tuzlu su gargarası, boğaz ağrısını yatıştırmaya yardımcı olabilir.
  • 6 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler gargara yapabilir
  • Havayı nemlendirin. Boğaz ağrısını daha fazla tahriş edebilecek kuru havayı gidermek için soğuk hava nemlendiricisi kullanın, nemlendiriciyi düzenli olarak temizlediğinizden emin olun, böylece küf veya bakteri üremez. 
  • Tahriş edici maddelerden kaçının. Evinizi sigara dumanından ve boğazı tahriş edebilecek temizlik ürünlerinden uzak tutun.

Boğaz Ağrısı ve Alternatif Tıp

Her ne kadar boğaz ağrısını yatıştırmak için yaygın olarak kullanılan çeşitli tedaviler olsa da, neyin işe yaradığına dair kanıtlar sınırlıdır. Siz veya çocuğunuzun bakteriyel bir enfeksiyon için bir antibiyotiğe ihtiyacı varsa, yalnızca alternatif tedavilere güvenmeyin.

Herhangi bir bitkisel ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışın, çünkü bunlar reçeteli ilaçlarla etkileşime girebilir ve çocuklar, hamile ve emziren kadınlar ve belirli sağlık koşulları olan kişiler için güvenli olmayabilir.

Boğaz ağrısı için bitkisel veya alternatif ürünler genellikle çay, sprey veya pastil olarak paketlenir. Yaygın alternatif çözümler şunlardır:

  • Kaygan karaağaç
  • Meyan kökü
  • Hatmi kökü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir