Whatsapp Randevu +90 544 903 03 14
Gelişmiş
Arama
 1. Anasayfa
 2. Detoks Nedir

Detoks Nedir

 • 13 December 2019
 • 0 Beğeni
 • 36 Görüntüleme
 • 0 Yorum

Detoks Nedir

Detoks Nedir? Modern yaşamın bir parçası olarak, soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yediğimiz içtiğimiz işlenmiş gıdalar ve yaşadığımız günlük stres yoluyla toksik üreten vücudumuza bir yük getirdiğimizin farkında olmalıyız.

Bu toksinler “hastalık” olarak adlandırdığımız koşulların oluşmasının nedenidir. Kendimizi hastalıklardan korumak için  bu toksik yükten kurtulmamız gerekiyor.Bunu başararak, geç kalabilir yada hastalıkların büyük bir kısmından kurtulabilirsiniz.

Neden Detoks Yapmalıyım ? Detoks Nasıl Yapılır ?

Toksinlerden kurtulmanın en iyi yolu düzenli olarak bir detoks programını takip etmektir. Uzmanlarla geliştirilen detoks programları sadece bedeninize değil, aynı zamanda zihniniz ve ruhunuzla çalışarak bütüncül bir yaklaşım sergiliyor.

Detoks hangi koşulları iyileştirir?

 •  Vücut bakımı ve temizliğini
 •  Düşük enerji ve yorgunluk hissiyatını
 •  Kabızlık, gaz ve şişkinlik gibi sindirim sorunlarını ( Ayrıca Bakınız :  Kabızlık için Çözüm Önerileri)
 •  Kilo alımı, aşırı yeme, iştahsızlık gibi sorunları
 •  Kötü bağışıklık sistemi, sık hastalanma gibi sorunları
 •  Sağlıksız yaşam tarzı
 •  Aşırı stres faktörleri
 •  Kötü yemek alışkanlıklarını
 •  Sigara ve alkol kullanımı

Detoks Uygulamanın Sonuçları nelerdir?

 •  Kanınız temizlenir ve temiz kan :  organları, hücreleri ve dokuları besler ve onarır.
 • Cildinizin daha canlı görünmesini sağlar
 • Enerjiniz artar
 • Daha iyi bir sindirim sistemine sahip olursunuz.
 • 7 günlük programda kadınlar 2-4 kg, erkekler 4-6 kg verebilir
 • Vücuttaki şişkinliği azatlma
 •  Olumlu düşünmeye teşvik etme
Detoks Programına kimler katılmamalı 
 • Hamile kadınlar
 • Son 6 aydır büyük bir ameliyat geçirmiş olan herkes

Detoks Nedir : Otoimmün hastalıklar

Multipl skleroz, romatoid artrit, lupus ,  Çölyak hastalığı, Hashimoto tiroiditi  gibi otoimmün hastalıklar ve diğer çeşitli koşullar dünya çapında büyük bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Bağışıklık sisteminiz, mikroplara karşı savunmalı dost  ve düşmanı ayırt edebilmelidir. Otoimmünite,yani bağışıklık sisteminizin kafası karışınca  kendi dokuların çapraz ateşe tutmaktadır.

Yani dostuna ateş etmektedir.  Geleneksel tıp , genellikle otoimmün hastalıkların nedenini aramaktan ziyade, önemli yan etkilere sahip güçlü immün baskılayıcı ilaçlar (kortizon, metotreksat vb.) sunar.

Bu nedenle, birçok hastanın hayal kırıklığı yaşadığını görmek şaşırtıcı değildir. Öte yandan, anti-enflamatuar beslenmede problemin kök neden, uygun takviyeler, egzersiz, D vitamini seviyelerinin optimizasyonu ü detoks ve terapötik beslenme programlarını yavaşlatabilir.

Detoks Nedir : Sindirim Koşulları

Milyonlarca insan  günlük olarak şişkinlik, kramp, ishal, kabızlık ve  ağrı gibi rahatsız edici gastrointestinal semptomlardan etkilenir  . Bu rahatsız edici semptomlar genellikle Irritable barsak sendromu, reflü, ülseratif kolit, Crohn Hastalığı, safra taşı  ve hemoroid gibi bazı yaygın kronik durumlara yol açar.

Bazen bu problemler onlarca yıl iyileşmeden devam eder ve hastalara sadece daha fazla lif veya müshil almaları söylenir veya spazm önleyici ilaçlar ve hatta antidepresanlar verilir. Bununla birlikte, bu tedavilerin çoğu altta yatan nedenleri ele almamaktadır.

Birçok insanda, antibiyotik, antienflamatuar ilaçlar veya steroid kullanımı öyküsü de tespit edilebilir.

Detoks Nedir : Cilt durumu

Dermatoloji, plastik cerrahi ve kozmetik endüstrisi, mükemmel cilt elde etmek ve daha iyi görünmek için sayısız ürünü satın almanız gerektiğine inanmanızı sağlamak istiyor. Bu yüzden gıda endüstrisi birçok cilt sorununa neden oluyor ve diğer endüstriler bu sorunu çoğu yapay madde içeren kimyasal ürünlerle çözmeye çalışıyor.

Gerçek güzellik gerçekten içimzden geliyor. Aslında, egzama ve  sedef hastalığı gibi pek çok cilt sorunu,beslenmenizi değiştirerek, hormonlarınızı dengeleyerek düzelir.

Detoks Nedir : Kardiyovasküler hastalıklar:

Kalp krizi ve felç gibi kardiyovasküler hastalıklar dünya çapında bir numaralı ölüm nedenidir. Çoğu durumda, genetik faktörler rol oynayabilmesine rağmen, ortam tetikleyiciyi çeker. Kolesterol , tansiyon ve  kan şekeri  ilaçları kalp hastalığın tedavi ettiğine inanıyoruz .

Ancak asıl soru, ilk önce yüksek kolesterol, yüksek tansiyon ve yüksek kan şekerinin nedenleridir. Kesinlikle bir ilaç ihtiyacımız değildir.

Araştırmalar, bir yaşam tarzı müdahalesinin, kardiyovasküler hastalık riskini ve metabolik sendrom riskini azaltmak için neredeyse tüm tıbbi müdahalelerden daha etkili olduğunu açıkça göstermiştir.

Detoks Nedir : Diyabet (Tip-l ve Tip-ll) ve Erken Diyabet

Artık 1980’lerden 3 kat daha fazla diyabetik insan var ve dünyanın geri kalanındaki durum çok da farklı değil. Ne yazık ki, sayılar artıyor.

Diyabet, dünyada kalp hastalığı, böbrek yetmezliği, göz hastalıkları, bacak ülserleri ve erken ölüm gibi birçok durumun altında yatan nedendir.

İşleri daha da kötüleştiren birçok insan tip-ll diyabet teşhisi konduktan sonra yaşamlarının sonuna kadar diyabetik olacaklarına inanma eğilimindedir. Bununla birlikte, bu koşullar aslında neredeyse % 100 önlenebilir ve geri dönüşümlüdür. Yani iyileşebilirsiniz !

Bilim, diyabet ve obezitenin, dramatik beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleri ile önlenebilir ve geri dönüşümlü olduğunu göstermiştir. Ayrıca, tip l diyabetiklerde, uygun yaşam tarzı yöntemleriyle insülin dozlarında önemli bir azalma mümkündür. Özellikle diyabet tip II ve erken diyabet tedavisi mümkün ve basittir.

detoks nasıl yapılır
detoks nasıl yapılır

Obezite ve Fazla Kilo

Trajik bir şekilde, dünyanın dört bir yanındaki yüz milyonlarca insan aşırı yemek yiyiyor. Çok fazla kalori alırsanız, KİLO ALIRSINIZ vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri otomatik olarak vereceğini düşünmeyin.Ne yazık ki, gittikçe daha fazla doktor obez hastaları için bariatrik cerrahi teklif etmeye başladı.

Bu tür işlemlerden geçen birçok hastalarda ciddi komplikasyonlar vardır. Gerçekte, bu, modern tıbbın, sorunun asıl nedenini hala çözemediğini itiraf eder. Obezite ve ilgili sağlık problemleriyle (kalp krizi, kanser, eklem ağrıları vb.) Mücadele etmenin en iyi yolu vücudumuzu gerçek gıdalarla beslemektir, uygun takviyeleri (probiyotikler, lif, omega 3 vs.) almaktır. )

Kronik yorgunluk

Kronik yorgunluk, neredeyse tüm insanların yaşadığı çok yaygın bir semptomdur. Ancak, yatak istirahati ile tedavi edilemeyen ve tıbbi bir tanı ile açıklanmayan aşırı ve uzun süreli yorgunluk ile karakterize zayıflatıcı bir durum olan kronik yorgunluk sendromu ile karıştırılmamalıdır.

Stres, çevresel toksinler ve kirleticiler, uyku eksikliği, yetersiz beslenme ve aşırı vücut ağırlığı, bu semptomların gelişiminde rol oynamaktadır.

Beslenme alışkanlıkları, fiziksel egzersiz, vitamin alımının optimizasyonu ve uyku gibi  uygulamalar diğer çeşitli unsurları içeren kapsamlı bir yaşam tarzı değişikliği, bu durumlardan muzdarip olan bireylerin çoğunda önemli yararlar sağlar.

 

İpucu : Detoks diyetinin; bağırsak ve sindirim sisteminin rahatlaması, gençleştirme, anti-aging, kilo verme gibi etkileri vardır

İpucu :Toksinlerin hepsi dışardan alınmaz. Vücudumuz da bu zararlı maddeleri yaşam tarzımıza bağlı oluşturabilir

İpucu :Detoks Tarifleri için İnternet Sitemizi İnceleyebilirsiniz.

İpucu : Vücudunuzu toksinlerden arındırırken detoks boyunca tok kalmanızı sağlayacak pek çok besin bulunmakta.

İpucu :  Beslenmemizde yapacağımız değişikliklerle vücudumuza yeni toksinler eklemeyi kısıtlar.Ancak var olan toksinleri vücuttan atmak için egzersizlerin yapılması gerekir.

İpucu : Çok miktarda meyve suyu içmek, bazı meyve sularının oksalat (taş oluşumuna yol açan kalsiyum) oranı yüksek olduğundan böbrek hastası kişilerde risk oluşturabilir.

İpucu : Yeşil çay, kafeinin vücudunuza verdiği enerjiyi aynı şekilde karşılar.

 

 • Paylaş:

Yorumunuzu Bırakın