Yeni!DiyetGen Yenilendi ! Beslenme ve Diyet Alanında Uzmanların Makalelerini İncele Daha Fazla Detay

Blogİpuçları

Kilo vermek için ne yapmalıyım?

2 Mins read

Kilo vermek için ne yapmalıyım?

Kilo vermek için ne yapmalıyım ? Öncelikle kilo vermek için ekmeği kesmelisiniz, asla yağ tüketmeyin, et ürünlerini bolca tüketebilirsiniz, 2 öğün beslenirseniz doymazsınız birçok ara öğün yapmalısınız desem size bunlar tanıdık gelir değil mi ? Maalesef tanıdık cümleler ancak aynı zamanda yanlış ya da eksik cümlelerde.

Mesela çok sevdiğimiz ekmeği yememek size ne kadar mantıklı geliyor?

Doğrusunu söylemek gerekirse bana hiç mantıklı gelmiyor. Öncelikle bilmek gerekiyor ki vücudumuza gelen enerjinin büyük bir kısmı karbonhidrattan gelmeli yani bu demek oluyor ki diyette ekmeği kesmeye gerek yok.

Önemli olan tüm besin gruplarında porsiyon. Ancak tam buğday ekmeğini glisemik indeksi düşük olduğu için tercih etmenizi öneririm. Peki çok sevdiğimiz makarna pilav bunlar ne olacak?

Ayrıca Bakınız : 1 Ayda 10 Kilo Verme

Bunlar da karbonhidrat grubu ve diyette porsiyon kontrolü yaparak rahatça tüketilebilecek besinlerdir.

Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Gelelim yağ konusuna” Salatamı yağsız yapıyorum ama çok çabuk acıkıyorum” bu sık duyulan sözlerden biri ancak yağ alabileceğiniz başka bir besin grubu yoksa diyetinizde çok da doğru olduğu söylenemez.

“Ama yağ kilo aldırır” Hayırrr Size kilo aldıran yağ değil porsiyon kontrolüne uymadan aldığınız yağ bilakis salatanıza eklediğiniz yağ sizin daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacak ve 20 dk. sonra ben yine acıktım demeyeceksiniz.

Kilo vermek için ne yapmalıyım 1.1

Et ürünleri diğer tüm besin gruplarında olduğu gibi Çok faydalı bir besin grubudur ancak hayvansal kaynaklı besinlerde kolesterol vardır ve fazla tüketiminde kolesterol yüksekliği yaşabilirsiniz. Aman dikkat !

Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

2 Öğün  beslenirseniz ve öğünlerinizde almanız gereken enerji karbonhidrat protein ve yağı alırsanız ara öğün ihtiyacım yok derseniz iki öğün beslenir ve ara öğün yapmadan da kilo verebilir ve tartıda mutluluk görebilirsiniz.

Kilo vermek için ne yapmalıyım 1.2

Biz diyet yazarken insanların yaşamları nasıl daha kolaylaşır, nasıl beslenirse kendini daha dinç hisseder, sabah uyandığında nasıl daha mutlu olur diye düşünerek diyet yazarız bu yüzden diyetisyenin verdiği diyete uymak zor değildir ayni zamanda bir sure sona sizin diyet dediğiniz şeyin aslında bir yaşam tarzı olduğunu anlayacaksınız ve “ Ufff bu pazartesi diyete başlayacağım!” cümlesini belki de hiç kurmayacaksınız.

Ayrıca Bakınız : Kilo Almak için Diyet Listesi

Yani eğer kilo vermek istiyorsanız bir diyetisyenle konuşarak ve eskiden duyduklarınızı bildiklerinizi unutarak rahatça kilo kaybı yaşayabilirsiniz.

Öğr. Dyt. Nuray İPEKCİ

 

 

About author
Diyetgen Editör
Articles
Related posts
BlogHastalıkİpuçları

Kolesterole İyi Gelen Besinler

6 Mins read
İçindekilerKilo Vermek İçin Yapılması GerekenlerKilo vermek için ne yapmalıyım 1.1Kilo Vermek İçin Yapılması GerekenlerKilo vermek için ne yapmalıyım 1.2 Kolesterole İyi Gelen…
BesinlerBlogİpuçları

Sağlıklı Beslenme Önerileri

3 Mins read
İçindekilerKilo Vermek İçin Yapılması GerekenlerKilo vermek için ne yapmalıyım 1.1Kilo Vermek İçin Yapılması GerekenlerKilo vermek için ne yapmalıyım 1.2 Sağlıklı Beslenme Önerileri…
BlogHamilelikİpuçları

Gebelik Öncesinde Beslenme

5 Mins read
İçindekilerKilo Vermek İçin Yapılması GerekenlerKilo vermek için ne yapmalıyım 1.1Kilo Vermek İçin Yapılması GerekenlerKilo vermek için ne yapmalıyım 1.2 Gebelik Öncesinde Beslenme…
Power your team with InHype
[mc4wp_form id="17"]

Add some text to explain benefits of subscripton on your services.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir